НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Інформація щодо успішного досвіду впровадження НУШ у Рубіжанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9
Метою роботи вчителів початкової школи є виховання компетентної особистості, здатної до самореалізації, яка легко адаптується в умовах швидких змін суспільного життя.
Нове освітнє середовище допомагає вчителям у реалізації цієї мети.
Дитина за своєю природою — дослідник, експериментатор. Вона намагається пізнати цей світ у всьому його розмаїтті. Щоб задовольнити природну потребу малюка в пізнанні сучасного світу, творчі й креативні педагоги нашої школи використовують у своїй роботі інноваційні та розвивальні технології, а саме: освітня технологія «Кольорові палички Кюїзенера», методика «Шість цеглинок LEGO», технологія розвитку критичного мислення та дослідження навколишнього світу засобами лялькового театру тощо.
Використовуючи технологію «Кольорові палички Кюїзенера» на уроках математики, Я досліджую світ, мистецтва, дизайн та технології вчителі формують у дітей уявлення про порівняння, аналіз, синтез, логічні дії, кодування й декодування. Під час роботи з паличками у молодших школярів розвиваються математичні знання та вміння ( вони вчаться класифікувати, узагальнювати, здійснювати серіацію):
-
діти усвідомлюють поняття «більше — менше», навчаються визначати розташування предметів «праворуч — ліворуч», «між», «попереду», «позаду», «довше», «коротше», «вище», «нижче»;
-
у дітей формуються уявлення про послідовність чисел першого десятка, знання про склад числа (у межах 10);
-
діти вчаться ділити ціле на частини й вимірювати об’єкти умовними мірками, вони можуть у процесі цієї практичної діяльності засвоїти деякі найпростіші види функціональної залежності;
-
усвідомлюють прийоми додавання, віднімання чисел першого десятка.
Методика сприяє розвитку дитячої творчості, розвитку фантазії та уяви, а також пізнавальної активності. У дітей розвиваються соціальні навички та вміння: вони вчаться працювати в колективі, навчаються бути соціально активними.
Усі діти полюбляють слухати казки. А ще більше вони хочуть опинитися в чарівному світі казки. Тож вони імпровізують, імітують, грають, приміряють на себе улюблені ролі. Тому цей жвавий інтерес наші педагоги використовують на уроках навчання грамоти, Я досліджую світ, мистецтво для пізнання навколишнього світу засобами лялькового театру. Під час вивчення теми «Я вивчаю свої права та обов'язки» учні за допомогою театралізації мали можливість дослідити порушення прав дитини на прикладі улюблених казок,. а під час опанування теми «Театр» молодші школярі, готуючись до лялькової вистави, випробували себе як актори, художники, співаки, музиканти.
Використання на уроках ляльок дає можливість учителю формувати у дітей навички акторської майстерності: виразність мовлення, пам’ять, увага, мовне дихання, дикція, міміка, жести, уміння перевтілюватись. У дітей виробляється психологічна готовність до публічного виступу. Ляльковий театр має важливе виховне значення.
Отже, нове освітнє середовище – це сучасний простір, сукупність умов, засобів і технологій для комфортного навчання учнів, як цього вимагає Нова українська школа.
Вивчаємо права дитини на прикладі казок. Інсценуємо уривки казок, в яких порушуються права дитини.
Досліджуємо театр, театралізація народної казки «Колобок» . Рубіжанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9, 1-А клас, учитель Крута Наталія Олександрівна.
Формуємо життєві компетентності та фінансову грамотність на уроках математики засобами технології «Кольорові палички Кюїзенера». Рубіжанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9, 1-Б клас, учитель Юрусова Юлія Сергіївна.
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки.
Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.
Все видео
Все видео
Нова українська школа. Школа цікава для дитини
Нова українська школа. Школа для життя у ХХІ столітті
Нова українська школа. Безпечна школа для дитини
Друга сесія навчання вчителів початкових класів
З 29 жовтня у м. Рубіжне розпочалася друга сесія навчання вчителів початкових класів, які будуть навчати першочків у 2019-20 навчальному році. Учасники розглянули особливості організації сучасного освітнього середовища, створили власний макет класної кімнати.