Навіть під час карантину педагоги Рубіжанської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 9 Рубіжанської міської ради Луганської області невпинно продовжують працювати та вигадувати нестандартні форми обміну досвідом. Так 6 лютого 2020 року у актовій залі відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів у вигляді «Аукціону педагогічних технологій». На це засідання були запрошені педагоги, що працюють в середній та старшій ланці.
Програма заходу складалася з 8 лотів, які «продавали» вчителі молодшої школи, з метою поділитися своїми напрацюваннями, щодо впровадження цікавих сучасних інноваційних методик викладання в освітній процес.
1-й лот представила Коротенко Н. А., яка практично продемонструвала родзинки програми «Інтелект України». На продаж було запропоновано нові методики роботи з усіх предметів 1-го класу даної програми (робота з текстом, пошукова робота, робота з медіа, практичні завдання до уроків).
Юрусова Ю. С. запропонувала «купити» лот «Використання лічильних паличок Кьюізенера на уроках математики в 1-2-х класах». Юлія Сергіївна наочно продемонструвала використання набору паличок для лічби, розв'язання вправ на порівняння довжини паличок, розвиток уяви та пам'яті, вивчення складу числа; показала способи роботи з ними на уроках української мови (побудова речення, робота з текстом).
3-м лотом аукціону стала «Ментальна арифметика: методика розвитку інтелекту». Завдяки «продавцю», Карабанкіній С. М., присутні змогли поринути у захоплюючий світ лічби за допомогою Абакусу, осягнути перші кроки до арифметики по-новому.
«Дослідно-експериментальна робота в початковій школі на уроках природознавства» - 4 лот, запропонований Спас Т.О. Цей лот ознайомив присутніх з дослідами та експериментами, як методами навчання. Учителі розглянули досліди дітей про властивості води («Жива та нежива вода»), «Різнобарвну ботаніку», «Крокуючу воду» та власноруч провели експеримент «Як розпускаються паперові квіти».
Наступний лот, представлений Корабельською Л. І. – «Прийоми розвитку критичного мислення – круги Вена». «Товаром» стала методика порівняння понять або предметів, завдяки якій діти розвивають творче та аналітичне мислення.
Лот №6 – «Навчання через гру. Використання технології «Шість цеглинок Lego» в освітньому просторі». Цей практичний інструмент був виставлений на продаж Крутою Н.О., яка в ігровій формі відпрацювала з педагогами завдання з використанням 6 цеглинок Lego для розвитку уваги та пам'яті, вміння працювати в команді та показала як ці цеглинки можна використовувати на уроках української мови, математики та під час проведення фізкультхвилинок.
«Ранній розвиток. Монтессорі – методика для всіх» - лот №7. «Продавець», Клопова О. М., запропонувала учасникам спеціально розроблені навчальні матеріали для розвитку дрібної моторики, що в свою чергу впливає на розвиток мовлення учнів.
Лот №8 – «Етимологічні хвилинки на уроках української мови та літератури» Кожем'якіної І.А. Цей лот практично продемонстрував, як можна формувати громадянську компетентність через використання на уроках подібних хвилинок. Ірина Анатоліївна провела ряд завдань, які сприяють вивченню традицій нашого народу (робота з прислів'ями, словникова робота).
Кожен лот, виставлений на аукціоні, був проданий за найвищу ціну. Учасники зробили висновок, що всі «придбані» товари неодмінно будуть впроваджувати в своїй педагогічній діяльності.
Comments