Інструменти для організації дистанційного навчання-засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів
Організація якісного дистанційного навчання за допомогою відеоконференцій на платформі Zoom – це наша відповідь на пандемію коронавірусу і вимушений карантин в школі.
В умовах переходу на формат онлайн-навчання виникла потреба використання засобів з функціями групових чатів, дзвінків та конференцій. Одним з інструментів, найбільш пристосованих для навчання та зручних у використанні, є програма Zoom. Zoom - це сервіс для організації онлайн-занять та веб-семінарів (вебінарів). Ми вибрали Zoom саме тому, що з його допомогою можна проводити онлайн-уроки з відео високої якості та можливістю участі до 100 користувачів, використовувати функцію демонстрації матеріалів на робочому столі ПК під час уроків; планувати уроки заздалегідь , записувати уроки; організовувати чат для листування та обміну матеріалами. Крута Н.О. покроково донесла до вчителів початкових класів інструкцію організації відеоконференції. На прикладі власних уроків, проведених в Zoom навчила всіх нас , як створити і провести урок на цій платформі. А також як під час створення презентацій в Power Point накласти аудіо. Методичне об’єднання пройшло дуже продуктивно, корисно і цікаво.
Аукціон педагогічних ідей як метод професійного зростання
6 лютого 2020 року у актовій залі відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів у вигляді «Аукціону педагогічних технологій».
Програма заходу складалася з 8 лотів, які «продавали» вчителі молодшої школи, з метою поділитися своїми напрацюваннями, щодо впровадження цікавих сучасних інноваційних методик викладання в освітній процес.
1-й лот представила Коротенко Н. А., яка практично продемонструвала родзинки програми «Інтелект України».
2-й лот Юрусова Ю. С. запропонувала «купити» «Використання лічильних паличок Кьюізенера на уроках математики в 1-2-х класах».
3-м лотом аукціону стала «Ментальна арифметика: методика розвитку інтелекту». Завдяки «продавцю», Карабанкіній С. М., присутні змогли поринути у захоплюючий світ лічби за допомогою Абакусу.
«Дослідно-експериментальна робота в початковій школі на уроках природознавства» - 4 лот, запропонований Спас Т.О. Ц
5-й лот, представлений Корабельською Л. І. – «Прийоми розвитку критичного мислення – круги Вена». «Товаром» стала методика порівняння понять або предметів, завдяки якій діти розвивають творче та аналітичне мислення.
Лот №6 – «Навчання через гру. Використання технології «Шість цеглинок Lego» в освітньому просторі». Цей практичний інструмент був виставлений на продаж Крутою Н.О.
«Ранній розвиток. Монтессорі – методика для всіх» - лот №7. «Продавець», Клопова О. М.
Лот №8 – «Етимологічні хвилинки на уроках української мови та літератури» Кожем'якіної І.А.
Кожен лот, виставлений на аукціоні, був проданий за найвищу ціну. Учасники зробили висновок, що всі «придбані» товари неодмінно будуть впроваджувати в своїй педагогічній діяльності.
Друге засідання шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів 2018-2019 н.р.
Наприкінці жовтня пройшло друге засідання шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів. Питання «Формування громадянської компетентності молодших школярів» було розглянуто різнобічно. Клопова О.М. підготувала доповідь «Основи формування національної самосвідомості молодших школярів». Колеги так надихнулися промовою, що запропонували започаткувати створення музею «Українська старовина». Вирішено було почати з малого – перетворити кабінет № 308 в «Українську світлицю».
Юрусова Ю.С. презентацією «Використання засобів етнопедагогіки на уроках у початковій школі» показала, як на практиці застосовує поданий матеріал. Ділитися практичними надбаннями – ось завдання нашого методичного об’єднання. Кожем’ якіна Ірина Анатоліївна щедро поділилась своїми наробками- картотекою «Етимологічні п’ятихвилинки на уроках української мови». Кожен член ШМО отримав цю презентацію для подальшої роботи і подальшого доповнення.
Як зробити перебування в школі цікавим?Аукціон методичних ідей «Тематичний тиждень» наштовхнув на думку провести «Тиждень молодшого школяра».Зараз розробляється структура цього заходу.
Вчити і вчитися по-новому-це цікаво, але важко. Як знайти для цього ресурси? Усім нам допоможе «Навчальна кінезіологія. Як розвинути мозок учня». І не тільки учня – стверджує Карабанкіна С.М.Всі вчителі на собі перевірили ефективність вправ, які допомагають мозку працювати краще. І, наостанок, створення банку інтернет-ресурсів. Міжнародний сайт «Рinterest» допоможе в роботі – як вчителям, так і чарівним жінкам, якими ми є насправді. Засідання вийшло дуже плідним на цікаві ідеї – будемо їх втілювати в життя!!!